Nasz sprzęt

Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników spływu to nasz priorytet, dlatego oferujemy sprzęt najwyższej jakości. Posiadamy nowoczesne wygodne kajaki firmy Perception, są to tzw. "Mercedesy" wśród kajaków. Dla uczestników spływu zapewniamy darmowy parking w naszej bazie w bezpiecznym miejscu, a także toaletę wraz z prysznicem. Po skończonym spływie kajakowym do państwa dyspozycji jest nasza przystań kajakowa, gdzie można zrobić grilla lub ognisko.  

 

Kajak Perception Vista

 Luksusowy, polietylenowy kajak 2-osobowy sprawdzonej firmy Perception (made in UK) z otwartym kokpitem, który zapewnia komfortowy wypoczynek przy długich wyprawach oraz posiada bardzo dużo miejsca na w bagaż. Wygodne i wyprofilowane siedzenia ze składanymi oparciami. Siedzisko i oparcie pokryte miękką gąbką. Siedzisko z wgłębieniem na napoje. Możliwość regulacji odległości siedzeń (przedniego i tylnego) względem siebie. Praktyczne rączki pomocne przy przenoszeniu kajaków. Kajak płaskodenny, a także bardzo sterowny (ułatwiają to dwa podłużne wgłębienia na dnie). Posiada możliwość zamontowania dodatkowego siedziska dla małego dziecka.

Przeprawa kajakowa po Roztoczu kajaki

 

Kajak Perception PRODIGY II 

PRODIGY II to najnowszy dwuosobowy kajak firmy Perception (produkowane w Wielkiej Brytanii). Zaprojektowany został tak, aby zapewnić komfort pływania z rodziną, czy partnerem. Inspirowany przez popularny jednoosobowy rekreacyjny Prodigy, ale o profilu przeprojektowanym dla zapewnienia większej szybkości i zminimalizowania poziomu hałasu przy pływaniu. Ten zupełnie nowy tandem wyposażony został w bardzo wygodne siedzenia, zapewniające wygodę wszystkim miłośnikom kajakarstwa. Zarówno siedzisko jak i oparcie pokryte są neoprenem. Konstrukcja kajaka zapewnia bezpieczeństwo i przyjemność pływania. Kajak posiada także wymienną nakładkę na kil, która wytworzona została z materiału odpornego na przecieranie. Do kajaka istnieje możliwość dołożenia dodatkowego siedzenia dla dziecka.

Kajaki Tanew Przeprawa

Kajak 1 osobowy Perception Carolina 14

Carolina 14 jest to dłuższą wersja Caroliny 12, flagowy kajak jednoosobowy angielskiej firmy Perception. Bardzo wygodne siedzenie z wyściółkami i regulowanym oparciem, olinowanie, mapnik, szczelny luk bagażowy, regulowane podnóżki. Wszystko to sprawia że jest to idealny kajak na jednoosobowe wyprawy i spływy kilkudniowe. 

 

 

Wiosło Twin Egalis 

Lekkie, wytrzymałe proste wiosło francuskiej firmy Egalis. Aluminiowy drążek, pióro wykonane z mocnego i wytrzymałego fibrylonu. Miejsca uchwytu powlekane antypoślizgową folią. Wiosła posiadają okapniki z obydwu stron. Kształt pióra ułatwia odpychanie się od przeszkód itp. Pióra ustawione sobą wobec siebie symetrycznie (proste).

 wiosło boreal senior proste

 

Kamizelki asekuracyjne i ratunkowe (kapoki)

 Posiadamy duży wybór kapoków, różne rozmiary w zależności od wagi kajakarza. Dla małych dzieci (ok. 3 lat) zapewniamy kamizelki ratunkowe. Wszystkie nasze kapoki posiadają certyfikaty CE. W naszej ofercie są m.in.:

-Kamizelki ratunkowe RTM MAYA - dziecięca

-Kamizelki ratunkowe OLIMP- dziecięca

-kamizelki asekuracyjne OLIMP- rozmiary M-XXL

Tanew kamizelka ratunkowaTanew kamizelka dziecięcaTanew kapoki